Click to listen highlighted text!
  Click to listen highlighted text!

Kontakt

Hadsten Fri Fagskole
Østergade 77
8370 Hadsten

Tlf: 86 98 01 45

Mette

Damkjær

Sekretær

Kontakt:

86 98 01 45

  info@hadstenff.dk

Inge-Dorte

Wandall

Forstander

Kontakt:

29 64 59 81

 Forstander@hadstenff.dk

Her finder du os

Hadsten Fri Fagskole, Linieskolen
Østergade 77
8370 Hadsten

personale

Inge-Dorte Wandall

Inge-Dorte Wandall

Forstander

Forstander@hadstenff.dk
Læs mere
Thomas Bauder Jensen

Thomas Bauder Jensen

Lærer - GAME, Idræt og Faglig fordybelse

thomas@hadstenff.dk

Læs mere
Lene Sønderkær Jensen

Lene Sønderkær Jensen

Lærer - FOOD og Matematik

lene@hadstenff.dk

Læs mere
Peter Borgbjerg Laursen

Peter Borgbjerg Laursen

Pedel

Trine Bach Skovsen

Trine Bach Skovsen

Specialpædagogisk vejleder

trine@hadstenff.dk
Læs mere
Jette Kristine Olsen

Jette Kristine Olsen

Lærer og Læsevejleder - CARE, Dansk og Faglig fordybelse

jette@hadstenff.dk
Læs mere
Hanna Mathiasen

Hanna Mathiasen

Lærer

hanna@hadstenff.dk

Læs mere
– Udannet Håndarbejdslærer fra Skals håndarbejdsseminarium, speciale i beklædningssyning og design
 – Pædagogisk Diplom i Materiel Design: Æstetik, Design, håndværk og kultur
 – Pædagogisk Diplom, modul: Pædagogisk psykologi
 – Lægeeksamineret Fysiurgisk Massør
 – Keramiknørd, fra bl.a. Århus Kunstakademi

Jeg er optaget af, hvordan man kan tænke med hænderne og gennem den proces opnå en større selvindsigt og selvtillid, og samtidig gennem, de æstetiske læreprocesser, blive klædt på til læring.

Birthe Jørgensen

Birthe Jørgensen

Køkkenleder

Lena Kim Christensen

Lena Kim Christensen

Lærer - CARE, Musik og Milife

lena@hadstenff.dk
Læs mere
Michael Hjort Hansen

Michael Hjort Hansen

Lærer - FOOD, Engelsk og Matematik

michael@hadstenff.dk
Læs mere
Mette Damkjær

Mette Damkjær

Sekretær

info@hadstenff.dk

Anne Grethe Kirkemann

Anne Grethe Kirkemann

Køkkenassistent

Søren Hougård Nielsen

Søren Hougård Nielsen

Lærer - GAME

soren@hadstenff.dk
Læs mere
Niels Friis Østergaard Lajer

Niels Friis Østergaard Lajer

Lærer - Engelsk, Matematik. Milife og Værksted

niels@hadstenff.dk
Læs mere
Ida Sørensen

Ida Sørensen

Bogholder

info@hadstenff.dk

Majbritt Jeppesen

Majbritt Jeppesen

Rengøringsassistent

Share This
Click to listen highlighted text!